تحقیق درباره ماهیت تروریستی حمله‌ای در شانزه‌‌لیزه پاریس

Kurdane.com

نیروهای پلیس فرانسه باز هم در خیابان شانزه‌لیزه هدف حمله قرار گرفتند. یک مرد مسلح با اتومبیل پر از مواد منفجره به خودروی پلیس حمله کرد. دادستانی پاریس تحقیقاتی را آغاز کرده است.

یک مرد روز دوشنبه ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) در خیابان شانزه‌لیزه پاریس با اتومبیل خود به خودروی پلیس کوبید. مقا‌م‌های امنیتی این واقعه را تصادفی عادی نمی‌دانند و آن را حمله ارزیابی می‌کنند.

در این رویداد به مأموران پلیس و عابران آسیبی وارد نشد. اما راننده‌ی خودرو کشته شده است. خودروی مهاجم بعد از برخورد به آتش کشیده شد و مأموران راننده را از اتومبیل بیرون آوردند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید، در درون این اتومبیل بطری‌های گاز و چند قبضه کلاشنیکوف و سلاح کمری پیدا شده است. تا کنون این خبر تأیید نشده است. 

پلیس در محل حضوری گسترده یافت و خیابان شانزه‌لیزه را بست. کارشناسان مواد منفجره در محل حضور یافته و مناطق اطراف را ایمن ساختند. مقام‌های مسئول می‌گویند، اوضاع تحت کنترل قرار دارد.

واحد مبارزه با تروریسم دادستانی در پاریس تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است. محل وقوع حادثه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری فرانسه و سفارت آمریکا در پاریس قرار دارد.

مسدود کردن ایستگاه مترو

مقا‌م‌های پاریس از مردم خواسته‌اند که از محل حادثه دوری کنند. ایستگاه متروی این منطقه مسدود شده است.

خیابان شانزه‌لیزه از جلوه‌های جذاب گردشگری فرانسه محسوب می‌شود. در این خیابان به مسافت دو کیلومتر مغازه‌های لوکس، رستوران، سینما، موزه و تئاتر قرار دارد. 

در ماه آوریل مردی در این خیابان به روی نیروهای پلیس  آتش گشود ، یکی از آن‌ها را کشت و سپس خود به ضرب گلوله پلیس از پا در آمد.

حمله یادشده چند روز قبل از نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اتفاق افتاد. همراه با عامل حمله نوشته‌ای در رابطه با گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) پیدا شد.

Frankreich Flughafen Paris Orly, Angreifer auf Soldaten erschossen (Reuters/C. Hartmann)

نظرات

ارسال نظر