پاسدار سلامی: عملیات‌های بعدی‌مان به نام حججی و این بار انتقام سختی می‌گیریم

Kurdane.com

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: شهید محسن حججی، مظلومانه اما با صلابت، شکوه قامت ملت ایران را در دفاع از ملت سوریه و امنیت ملی کشورمان به نمایش گذاشت. عملیات‌هایی که پس از این انجام می‌شود به نام این شهید (محسن حججی) است. وی نگفت کی و کجا این عملیاتها انجام می گیرد

 
به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی به منظور بررسی تحولات منطقه، در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» حاضر شد.

سلامی در ابتدای این گفت‌وگو  در تشریح نحوه اسارت و کشته شدن محسن حججی گفت: حججی و تعداد دیگری از مدافعان، در پایگاهی در مرز مشترک سوریه و عراق در تنف بودند که داعشی‌ها با چند خودروی انفجاری به آنها حمله می‌کنند و نیروهایشان از پشت و از سمت خودی به آنها هجوم می‌آورند و غافلگیر می‌شوند. تروریست‌ها تعدادی را کشته و حججی را اسیر می‌کنند و بعد به شهادت می‌رسانند.

سردار سلامی با بیان اینکه نه در اسلام و نه در هیچ منطقی، کشتن اسیر قابل توجیه نیست، افزود: این محصول سیاست‌های امریکا و انگلیس و برخی کشورهای مرتجع منطقه است تا چهره اسلام را معکوس نشان دهند.

سردار سلامی گفت: گروهک داعش برای عملیات روانی و ارعاب ملت ایران و در پاسخ به عملیات موشکی ما نیازمند بازیابی خود است و این ویدئو را پس از خبر شهادت او منتشر کردند تا تاثیر روانی مخربی در روحیه ملت ایران بگذارد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: عملیات‌هایی که پس از این انجام می‌شود به نام این شهید (محسن حججی) است.

وی ادامه داد: وقتی که رژیم صهیونیستی سردار شهید الله‌دادی و جوانان حزب ‌الله را به شهادت رساند گفتیم انتقام می‌گیریم و چند روز بعد انتقام گرفتیم. وقتی به مجلس حمله کردند ضربه سنگینی به آنها وارد کردیم و امروز هم اعلام می‌کنیم که بساط داعشی‌ها را جمع خواهیم کرد و ضربت شمشیر ما بیشتر و سخت‌تر بر آنها وارد می‌شود.

وی گفت: ما بعد از حادثه مجلس، شرایط اطلاعاتی و عملیاتی را برای مقابله با این گروه‌ها افزایش دادیم و امروز نظام اطلاعاتی ما پویا و زنده و مشرف است و نظام عملیاتی خود را تغییر آرایش داده و گسترده کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما به هرنوع اقدامی پاسخی بسیار سخت خواهیم داد. داعشی‌ها می‌دانند که پس از حادثه مجلس، چه تعداد از نیروهایشان توسط نیروهای اطلاعاتی ما به هلاکت رسیده یا دستگیر شده‌اند.

وی تصریح کرد: اطلاعات ما و اظهارات ترامپ می‌گوید که داعش محصول دولت اوباماست و ما اطلاعات دقیق داریم که سیا تجهیزات و تسلیحات در اختیار این گروها قرار داده و صدها فروند هواپیما با تجهیزات از آنها پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: هیچ زمانی نبوده که امریکا از تمام توانش برای جلوگیری از پیشرفت ایران دست بردارد و هیچوقت توان جنگ علیه ایران را نداشتند وگرنه یک لحظه هم صبر نمی‌کردند. امریکایی‌ها محاسبه‌گر هستند و می‌دانند دامنه قدرت ایران کجاست.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: واکنش ما به تحریم امریکا، افزایش شتاب‌دار قدرت دفاعی با شیبی بسیار بیشتر خواهد بود.

سردار سلامی گفت: موشک‌های ما آنقدر زیاد است و نرخ تولید موشک‌هایمان آنقدر بالاست که در ذخیره‌سازی آنها با مشکل مکان مواجهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: راهبرد نفوذ، چه فردی و چه جریانی، دستور کار امریکایی‌ها و دیگران در ابعاد مختلف است و نهادهای اطلاعاتی کشور هم با این موضوع برخورد کرده و می‌کنند و امریکا هم به دنبال آزادی برخی از این افراد است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: برخی از جریانات سیاسی، عامدانه یا ناآگاهانه پژواک صدای بیگانه هستند و در شرایط جنگ، یک نیروی نظامی مثل سپاه را که تمام‌قد در برابر استکبار ایستاده، تضعیف می‌کنند و ممکن است برخی از افراد سیاسی هم در این جریان قرار بگیرند.

سردار سلامی افزود: متاسفانه ما اینها را می‌بینیم. این افراد باید مراقب و زمان‌شناس باشند. آیا سپاه تا الان غیر از فداکاری برای ملت اقدامی کرده است؟

وی در پایان تاکید کرد: سپاه اجازه نفوذ نخواهد داد و با هیچکس معامله نمی‌کند.

نظرات

ارسال نظر