رضا گلپور و محمدحسین رستمی به اتهام جاسوسی برای موساد بازداشت شده‌اند

Kurdane.com

خبر بازداشت دو تن از افسران جنگ نرم نزدیک به اصولگریان در رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی منشتر شده است.

وب سایت «العربیه» گزارش داده است تعدادى از اعضاى گروه‌هاى فشار نزديک به على خامنه‌اى رهبر جمهوری اسلامی ايران طى هفته‌هاى اخير به اتهام جاسوسى براى سازمان اطلاعات اسرائيل "موساد" خبر دادند.

محمود صادقی نماینده تهران در تویتی نوشته است «درجریان پیگیری مشکل ادمین‌های تلگرامی مطلع شدم برخی از مدیران وب‌سایت عمارین  به  اتهام ارتباط با موساد بازداشت شده اند!»

رضا گلپور و محمدحسین رستمی به اتهام جاسوسی برای موساد در زندان هستند.

رستمی مدیر سایت عماریون و بولتن نویس است و گلپور هم نویسنده و محقق روزنامه کیهان است.

 

درجریان پیگیری مشکل ادمین‌های تلگرامی مطلع شدم برخی از مدیران وب‌سایت  به اتهام ارتباط با  بازداشت شده اند!

العربیه به بازداشت رضا گلپور و محمدحسین رستمی مديران وبسايت "عماريون"  اشاره کرده و گفته است به اتهام جاسوسی برای موساد بازداشت شده‌اند.

وبسايت عماریون وابسته به قرارگاه "عمار" متعلق به افسران جنگ نرم است كه مهدى طائب رياست آن را بر عهده دارد.

همچنین نوشته است قرارگاه عمار که با نام‌های قرارگاه سایبری عمار یا قرارگاه فرهنگی عمار نیز شناخته می‌شود، یک تشکل سیاسی و فرهنگی است که در بهمن ‌ماه سال ۱۳۸۹ در تهران اعلام موجودیت کرد.

هستهٔ اولیهٔ این قرارگاه متشکل از ۷۰ نفر از وابستگان سیاسی، نظامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند و پس از نخستین جلسهٔ مجمع عمومی، مهدی طائب به عنوان رئیس و علیرضا پناهیان به سمت نایب رئیس او انتخاب شدند.

سحام نیوز به نقل از وب سایت ملی مذهبی گزارش داده است عماریون یکی از تندترین سایت‌های وابسته به جریان اصولگرا است که در سالهای اخیر رهبران جنبش سبز، اصلاح طلبان، ملی مذهبی ها و فعالان مدنی را مورد هجمه تبلیغاتی قرار داده است.

پیشتر خبر بازداشت دو مداح  معروف تهران، رضا هلالی و روح الله بهمنی به جرم جاسوسی برای اسرائیل منتشر شده بود.

روزنامه اعتماد در این باره گزارش داده بود که آنان «به جرم جاسوسی و ارتباط با موساد و همچنين روابط نامشروع از سوی مرجع قضايی بازداشت شده‌ بودند».

از سوی دیگر مدیران دستگیر شده کانالهای تلگرامی به تهمت جاسوسی برای اسرائیل محاکمه می‌شوند و رسانه‌های مجازی هم از خبر بازداشت مدیران وب‌سایت عمارین  به  اتهام ارتباط با موساد خبر دادند.

سحام نیوز گزارش داده است پرونده مدیران دستگیر شده کانالهای تلگرامی ٩ متهم دارد که در همان ابتدا، دو نفر از متهمان با قرار وثیقه آزاد شدند.

همچنین نوشته اشت «برای هفت متهم دیگر نیز پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، کیفرخواست صادر و به شعبه ١٥ دادگاه انقلاب ارجاع و برای متهمان، قرار وثیقه ٥٠٠ میلیون تومانی صادر کرد که برخی از متهمان با تودیع وثیقه آزاد شدند اما برخی دیگر به خاطر ناتوانی در تودیع وثیقه در بازداشت هستند».

نظرات

ارسال نظر