درخشش دانش آموزان استان کردستان در عرصه های علمی، ورزشی و فرهنگی و کسب عناوین برتر کشوری

Kurdane.com

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی 96-95 دانش آموزان استان با درخشش در عرصه های علمی، ورزشی و فرهنگی، با کسب عناوین برترکشوری برای استان افتخار آفریدند.

رشید قربانی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد؛ با اشاره به نتایج کنکور سراسری سال 96، ازکسب رتبه ششم رشته علوم انسانی توسط فرید صابری دانش آموز کامیارانی خبرداد وگفت: براساس نتایج اولیه اعلام شده و احصاء تعداد رتبه‌های برتر زیر سه هزار در پنج شهرستان، شاهد رشد 1.5 برابری رتبه های برتر کنکور نسبت به سال گذشته هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به موفقیت های اخیر دانش آموزان استان در مسابقات علمی عملی و علمی کاربردی شاخه فنی حرفه ای و کار دانش در سطح کشور نیز اشاره کرد و گفت: استان کردستان در مسابقات علمی عملی رتبه چهارم و در مسابقات علمی کاربردی رتبه سوم کشوری را کسب کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به درخشش دانش آموزان استان در مسابقات ورزشی پرداخت و با بیان اینکه از 15 رشته ورزشی در حال برگزاری نتایج 9 رشته اعلام شده است؛ اظهار داشت: در 12 عنوان استان کردستان موفق به کسب رتبه های اول تا هفتم کشوری شده است .
وی افزود: همچنین در حوزه سلامت دانش آموزان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان کردستان در مجموع موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شده است.
رشید قربانی از ارتقا میانگین نمرات نهایی دانش آموزان سال سوم متوسطه استان در امتحانات نوبت خرداد خبرداد و با بیان اینکه درسال تحصیلی 94-93 رتبه استان 28 کشوری بود؛ گفت: در سال تحصیلی95-94 استان در جایگاه 17کشوری قرارگرفت و در سال جاری با رشد حدود 4 درصدی به رتبه 13 کشوری دست یافت.
وی به موفقیت دانش آموزان استان در مسابقات فرهنگی و هنری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه مرحله کشوری این مسابقات از 20 تیر لغایت 15 مرداد در سطح کشور برگزار شده است؛ گفت: در این بخش نیز دانش آموزان استان موفق به کسب 28 رتبه اول تا سوم کشوری شدند.

نظرات

ارسال نظر