kurdane.com
کوبانی تنها نیست

kurdane.com
منافقی چه کنی مار باش یا ماهی
kurdane.com
اردوغان رئیس جمهور، درغگو یا تفرقه افکن
kurdane.com
اعضای مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان برای یک دوره سه ساله دیگر انتخاب شدند
kurdane.com
دو جوان سنندجی و خوی در نبردهای اخیر کوبانی جان باختند
kurdane.com
خالد عزیزی: درحال گفتگو در رابطه چگونگی آغاز مبازره مسلحانه هستیم
kurdane.com
«شهر صلح» در تیررس «شیشه»
kurdane.com
نقدی بر عملکرد صدا و سیما، آیا بلوچ ایرانی نیست؟
kurdane.com
تخریب مجسمه لنین و صدای پای فاشیسم !
kurdane.com
آقای روحانی پسر روزنامه نگارم با دعوت شما به ایران آمد
kurdane.com
مراکز مشاوره روحی و روانی ایرانی در هلند را بهتر بشناسیم؟
kurdane.com
کسی در زمستان خربزه می خورد، باید پای لرزش هم بنشیند
ما فعالان سیاسی ومدنی کورد خواستارانتقال فوری مجاهدین در عراق به یک کشور ثالث می باشیم

3 Sep 2013 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال به گوگل پلاس ارسال به فیسبوک ارسال به تویتر ارسال به بالاترین ارسال به دنباله ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

kurdane.com
کوردانه:ما تعدادی از فعالان سیاسی ومدنی کورد با محکومیت این قتل عام خواهان پایان سریع کشتار دیگر اسیران در کمپ اشرف ، انتقال مجروحان برای مداو به کشورثالث و دخالت نیروهای سازمان سازمان ملل در تامين امنيت ساكن اشرف و لیبرتی به جای نیروهای عراقی برای جلوگیری از یک تراژدی انسانی دیگر و انتقال سریعتر آنان به خارج از کشتارگاه عراق هستیم 


متن کامل اطلاعیه فعالان مدنی و سیاسی کوردستان روژهلات


کشتار مجاهدین در کمپ اشرف را محکوم می کنیم وخواستارانتقال فوری ساکنان لیبرتی وکمپ اشرف به یک کشور ثالث می باشیم


طبق اطلاعیه مجاهدین در نتیجه تهاجم نیروهای عراقی به کمپ اشرف تا این لحظه ۴۴ نفر کشته شده و دهها نفر مفقود شده اند. ولی اخبار دیگررسانه ها حاکی از کشته شدن ۴۷ نفر و ربودن ۶ تن از زنان ساکن اشرف می باشند. گفته میشود که نیروهای عراقی وارد کلینیک کمپ شده و تعداد ۹ نفر را در روی تخت بیمارستان با تیرخلاص به قتل رسانده اند.
بنا به گزارشات رسیده هنوز مجاهدین باقیمانده از یورش غیرانسانی دولت مالکی و سپاه قدس در محاصره کامل نیروهای نظامی عراق بسر میبرند و از هرگونه کمکی محروم هستند.
از شیوه تهاجم مشخص است که هدف قتل عام کامل نیروهای باقیمانده در اشرف می باشد و این کشتار بدست نیروهای نظامی عراقی و با چراغ سبز سپاه انجام شده است. اما رژیم عراق با دروغ پردازی در رابطه با این کشتار بیرحمانه تلاش می کند تا این کشتار را یک تصفیه داخلی قلمداد کنند. این در حالی است که ماموران عراقی از ورود خبرنگاران و نمایندگان سازمان ملل و ارگانهای حقوق بشری به کمپ اشرف جلوگیری می کنند. بسیار جای تاسف دارد که مهاجمان به مجروحان نیز رحم نکرده و با وارد شدن به کلینیک تعداد ۹ نفر را در روی تخت بیمارستان با تیرخلاص کشته اند.
ما از سازمانهای حقوق بشری و انسانهای با وجدان جهان میخواهیم با فشار به دولتهای جهانی از انها بخواهند که آقای بانی کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد هر چه سریع ترهیئتی را برای تحقیق در مورد حوادث خونین یک سپتامبر به کمپ اشرف بفرستد و ازسایر افراد حاضر در کمپ که براستی قربانیان سازمان مجاهدین هستند محافظت نمایند. زیرا تضمین جان باقیماندگان کمپ اشرف وظیفه جامعه بین المللی است. همچنین از مجاهدین می خواهیم که تا بقیه نیروهایش قتل عام نشده تلاش نماید برخلاف گذشته به این واقعیت گردن نهد که ماندن در عراق فقط افزودن به تعداد کشته شدگان در آینده است.
از تمام ایرانیان می خواهیم که در مقابل توطئه مشترک رژیم جمهوری اسلامی و دولت مالکی برای قتل عام کردن ساکنین اشرف بدون در نظر گرفتن اختلاف نظری بصورت مشترک اقدام کنند و قتل عام ساکنان اشرف را محکوم نمایند. زیرا این حرکت گامی است بسوی هموار کردن قتل عام ساکنان لیبرتی. ما از مجاهدین می خواهیم که بلافاصله تمام امکانات خود را برای خروج ساکنان اشرف و لیبرتی از عراق در بحران فرو رفته بکار بگیرند و ساکنان اشرف و لیبرتی را بلافاصله به یک کشور ثالث منتقل کنند.
ما شکی نداریم این کشتار که ظاهرا به دست نیروهای عراقی انجام گرفته به دستور رژیم جمهوری اسلامی بوده است. گواه این اطلاعیه سپاه پاسداران است که پس ازکشتار صادر و از این کشتار اظهار خوشحالی نموده اند و آن را انتقام الهی نامیده اند.

ما تعدادی از فعالان سیاسی ومدنی کورد با محکومیت این قتل عام خواهان پایان سریع کشتار دیگر اسیران در کمپ اشرف ، انتقال مجروحان برای مداو به کشورثالث و دخالت نیروهای سازمان سازمان ملل در تامين امنيت ساكن اشرف و لیبرتی به جای نیروهای عراقی برای جلوگیری از یک تراژدی انسانی دیگر و انتقال سریعتر آنان به خارج از کشتارگاه عراق هستیم

نجم الدین غلامی
محمد توفیق اسدی
محمدرضا اسکندری
طیبه اضغرزاده
طاهره خرمی
دکتر محمد علی توفیقی
دکتر گلمراد مرادی
وحید کمالی
شورش شهباز
بهزاد خوشحالی
فازڵ وەلیان
کیارش شهسواری
زالال کمالی
هادی صوفی زاده
زاگرس خسروی
شیرکو جهانی
محسن باباخانی
جەلال محەمەد ڕەشید مارف ، ناسراو بە جەلال چوارتایی
جلیل آزادیخواه
سارو خسروی
مقدم خسروی
ئاران رؤزهةلاتى
شورش گلکار
ادریس عبدی
کیهان یوسفی ـ دبیر اتحادیه دانشجویان دمکرات کردستان ایران
علی قنبری
شاهو كرماشاني
جعفر رشی (کومار)
کوماس شهبازی
فرامرز الماسی
نیاز سلیمی
احمد صادقپور
پیام شکوهی
نیکان یوسفی
عمار گلی
گلشن کاظمی
بهمن توتونچی
ناصر سیمائی
لیلا سیمائی
شهلا سیمائی
منصور سیمائی
سيروان كمانكر
صبری بهمنی
امیر نیلو
بيژن قهرمانى
آزاد صلواتي
بابان الياسي
حامید گەوهەری
تورج اسپری
ناصر ايرانپور، مترجم، آلمان
 

نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید‌
لطفا کد زیر را وارد نمائید: